Tetra extrakt – Ľubovník

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z Ľubovníka bodkovaného (1,5%/225mg) v MTC – C8 oleji

Ľubovník bodkovaný (Hypericum Perforatum)

Má priaznivé účinky na všetky vnútorné orgány (pečeň, žlčník, žalúdok, obličky, močové cesty a endokrinné žľazy). Zlepšuje krvný obeh a prúdenie lymfy. Tiež pomáha pri depresiách, neurózach, nespavosti. Možno ho použiť ako obklad na hojenie rán a kožných vredov. V prípade užívania ľubovníka bodkovaného a antikoncepcie môže dôjsť k výraznému zníženiu jej účinnosti.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Neužívať spolu s antikoncepciou, ľubovník výrazne znižuje jej účinok.

Popis

Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum)

Na slnečných stráňach sa možno stretnúť s touto na žlto kvitnúcou rastlinkou s pestrými liečivými účinkami. Na Slovensku ju poznáme aj pod inými názvami ako napríklad čarovník, láskavec, trezalka, dokonca strezalka, svätojánska tráva alebo bylinka sv. Jána. Všetky názvy nás navádzajú k tomu, uvedomiť si jej výnimočné účinky a korunuje tomu latinský názov kde Hypericum perforatum doslova znamená „nadzjavenie“. Legendy jej pripisujú magickú moc. S troškou nadsázky to, že dokáže upokojovať a byť prírodným liekom na nervy je mágia sama osebe. To platí v prípade pocitov strachu, depresie a stavov úzkosti. Kvety napriek nepopierateľne žltej farbe obsahujú červené farbivo hypericín a vďaka tomu bol opradený poverami.

Účinky Ľubovníka bodkovaného na zdravie
  • Široké uplatnenie ako bylinkový všeliek
  • Pomoc pri problémoch s pečeňou
  • Zlepšuje krvný obeh a pomáha pri srdcových problémoch
  • Znižuje prekyslenie žalúdka, problémy tráviacej sústavy
  • Je nápomocný pri zápaloch močových ciest a pri gynekologických problémoch
  • Ľubovníkový olej známy ako „jánska krv“ je starým domácim masážnym prostriedkom pri svalových bolestiach (je dobré olej prihriať) a navyše upokojuje suchú a podráždenú pokožku, tíši ľahké zápaly a urýchľuje hojenie.
  • Prospieva aj pri menštruačných ťažkostiach a problémoch v období klimaktéria
  • Pri jeho užívaní sa netreba nadmerne vystavovať slnku a ženy, užívajúce antikoncepciu by mali vedieť, že ľubovník výrazne znižuje ich účinok.

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Menopauza


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.