Tetra extrakt – Mrkva

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z koreňa Mrkvy obyčajnej (1,5%/225mg) v MTC – C8 oleji

Mrkva obyčajná – koreň (Daucus sativa – radix)

Mrkový olej je bohatý na antioxidanty, vitamíny a minerály, ktoré chránia, vyživujú a hydratujú pleť. Významný je predovšetkým jeho vysoký obsah betakaroténu, ktorý sa v pečeni premieňa na vitamín A čím výrazne prispieva k zlepšeniu zraku. Brzdí šírenie rakovinových buniek v tele (hlavne rakoviny pečene, prsníka a hrubého čreva.)

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Mrkva obyčajná (Daucus carota)

Napriek tomu, že mrkvu všetci vnímame predovšetkým ako zeleninu do vývaru, jej účinky na zdravie sú nepopierateľné a môžeme ju kľudne nazvať liekom.

Sto gramov mrkvy nahradí trojnásobok odporúčanej dávky vitamínu A, ale okrem toho nášmu telu dodá prírodný vitamín B, C (kyselinu L-askorbovú), D (Kalciferol), B5 (Kyselinu Pantoténovú), kremičitú, pektínové látky a silice.

Je zdrojom minerálov a stopových prvkov napríklad: horčíka, vápnika aj železa, je takmer bez cukru a tukov.

Účinky mrkvy obyčajnej na zdravie
  • Znižuje hladinu cholesterolu
  • Zlepšuje trávenie a peristaltiku čriev
  • Tlmí migrénu a zápalové bolesti kĺbov
  • Prispieva k zdravému vývoju zrakových orgánov
  • Prevencia rakoviny – Podľa dostupných informácii je za to zodpovedný falcarinol a falcarindiol.
  • Silné antiseptikum – Mrkva dokáže preventívne pôsobiť pred infekciou
  • Spomaľuje stárnutie buniek – Antioxidanty a vitamín A obsiahnutý v mrkve chráni pokožku pred slnkom, pôsobí proti vráskam, akné a pigmentovým škvrnám. Vitamín A pomáha pečeni pri vylučovaní toxínov z tela, redukuje žlč a tuk v pečeni a vláknina obsiahnutá v mrkve pomáha prečisťovať hrubé črevo a urýchľuje vylučovanie.
  • Prevencia srdcovo – cievných ochorení
  • Do istej miery pôsobí ako prevencia mozgovej príhody

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Cholesterol, Rakovina


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.