Tetra extrakt – Chmeľ obyčajný

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt zo šišiek Chmeľu obyčajného (2,5%/375mg) v MTC – C8 oleji

Chmeľ obyčajný (Humulus lupulus)

Chmeľ obyčajný podporuje pokojný a zdravý spánok. Pôsobí na nervový systém a odporúča sa pri nervovom vypätí. Prispieva k udržaniu normálneho trávenia, menopauzálneho komfortu a udržaniu prirodzenej hladiny cholesterolu v krvi. Chmeľ má výrazné antioxidačné, sedatívne, protizápalové a analgetické vlastnosti.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Chmeľ obyčajný (Humulus lupulus)

Chmeľ obyčajný je rastlinou, ktorej výnimočné liečivé vlastnosti boli známe už v staroveku u starých Grékov, Rimanov, Indov a Číňanov. Napriek tomu, že dnes je spájaný predovšetkým s pivovarníctvom, dokáže ľuďom ponúknuť ešte oveľa viac.

Rastlinnou surovinou používanou na liečebné účely sú šišky, z ktorých sa vyrába oranžový lepkavý prášok lupulín, obsahujúci esenciálny olej a živicu, zodpovednú za zvyšovanie aktivity neurotransmiteru (a tu sa treba mať na pozore) s inhibičnými teda utlmujúcimi účinkami niektorých častí organizmu. Okrem toho obsahuje myrcén, farnesén, humulén, flavonoidy, triesloviny, choín, vosky a sírne zlúčeniny.

Účinky chmeľu obyčajného na zdravie
  • Silné antioxidačné účinky, až štyrikrát účinnejšie ako vitamín C
  • Antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a protirakovinové účinky
  • Pomáha predchádzať Parkinsonovej a Alzheimerovej chorobe
  • Má sedatívne a protizápalové účinky
  • Upokojujúce účinky podporuje spánok, je odporúčaný pri chronickom strese. Šálka čaju z chmeľových šišiek večer, alebo tri kvapky tinktúry vám dávajú prísľub, že sa ráno zobudíte zregenerovaní.
  • Doporučuje sa pri záchvatoch paniky, úzkostných poruchách
  • Menopauza typická návalmi tepla, nepokojom, nadmerným potením a podráždenosťou môže byť výrazne tlmená chmeľom vďaka fytoestrogénom a predovšetkým 8-prenylnaryngeninom, ktorý má zo všetkých fytoestrogénov najvyššiu estrogénnu aktivitu.
  • Zažívacie problémy – má priaznivý vplyv na trávenie, zvyšuje chuť do jedla, uľahčuje vstrebávanie živín z potravy.
  • Potláča rast baktérii spôsobujúcich hnilobu čím prispieva k ochrane ďasien a zubov
  • Protinádorové účinky

Nemal by sa však podávať deťom a osobám s depresiou. Chmeľ prispieva k prehĺbeniu depresie. V kombinácii so syntetickými sedatívami môže spôsobiť problémy.

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Menopauza, Upokojujúce účinky


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.