Tetra extrakt – Škorica v pastovanom mede

12.00  s DPH

Na sklade

Pastovaný terapeutický med so Škoricou (Cinnamomum aromaticum)

Škorica obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok – cinnamaldehyd, antioxidanty – flavonoidy, sacharidy, tuk, vlákninu, bielkoviny, vodu, vitamíny A, B, C, E a K, z minerálnych látok obsahuje vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok. Jedným z účinkov škorice na zdravie je, že normalizuje hladinu cukru v krvi. Snáď najsľubnejší výskum zameraný na zdravotné prínosy škorice súvisí s cukrovkou II. typu.

Popis

Pastovaný terapeutický med so Škoricou (Cinnamomum aromaticum)

Extrakty vyrobené metódou tetra extrakcie sú vysoko koncentrované, preto ich mnohokrát nie je možné konzumovať v čistej forme. Aby boli pre ľudský organizmus dostupné terapeutické účinky extraktov, rozpúšťajú sa v rôznych nosičoch (napríklad olejoch či alkohole). Správne pastovaný med sa dá použiť aj ako nosič extraktov – takéto medy sa nazývajú terapeutické.

Moderná veda teraz len potvrdila to, čo ľudia vedia už celé veky. Škorica obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok – cinnamaldehyd, antioxidanty – flavonoidy, sacharidy, tuk, vlákninu, bielkoviny, vodu, vitamíny A, B, C, E a K, z minerálnych látok obsahuje vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok. Jedným ž účinkov škorice na zdravie je, že normalizuje hladinu cukru v krvi. Snáď najsľubnejší výskum zameraný na zdravotné prínosy škorice súvisí s cukrovkou II. typu. Aj keď neexistuje žiadny liek pre toto metabolické ochorenie, škorica môže byť dôležitým nástrojom na zvládnutie jeho symptómov. Antioxidanty v škorici pomáhajú zmierniť zápal a tým pomáhajú znížiť riziko srdcových chorôb, rakoviny, kognitívneho poklesu a ďalších. Vedci identifikovali mnoho rôznych druhov flavonoidov v škorici, z ktorých všetky sú vysoko účinné v boji proti nebezpečným úrovniam zápalu v tele. Udržuje zdravé srdce, znižuje niekoľko najbežnejších rizikových faktorov srdcových chorôb, vrátane vysokých hladín cholesterolu a triglyceridov. Dokázalo sa tiež, že škorica znižuje vysoký krvný tlak, čo je ďalší rizikový faktor pre srdcové choroby alebo mozgovú príhodu.

Bráni vzniku kandidy v zažívacom trakte, má silné protiplesňové vlastnosti, ktoré by mohli byť účinné pri liečbe a prevencii rastu kandidy v zažívacom trakte. Dokázalo sa, že škorica znižuje množstvo nebezpečnej kandida albicans, čo sú kvasinky, ktoré spôsobujú prerastanie kandidy a môžu spôsobiť celý rad tráviacich a autoimunitných problémov. Podporuje imunitu, prospieva ústnej hygiene

Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu:

S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.

Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku

Nápoj z terapeutického medu: Čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešať v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridať niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.

Ďalšie informácie

Balenie:

220 g

Účinné na:

Cukrovka


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.