Tetra extrakt – Kurkuma a Čierne korenie

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z koreňa Kurkumy pravej (9%/1350mg), tetra extrakt z plodov Čierneho korenia (2,5%/375mg) v MCT – C8 oleji

Kurkuma pravá a Čierne korenie (Curcuma longa, Piper nigrum)

Farmakologické účinky kurkumy sú pozoruhodné – je prírodnou alternatívou liekov proti zápalu, pro zápalových poškodeniach kĺbov, zápaloch žalúdka a tenkého čreva, je priamo zodpovedná za ochranu pečene, silný antioxidant, podporuje imunitný systém a duševnú rovnováhu. Veľmi dôležitou súčasťou pre lepšie vstrebávanie kurkumy do krvi sa pridáva extrakt z čierneho korenia.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Kurkuma pravá a Čierne korenie (Curcuma longa, Piper nigrum)

Indovia konzumujú v priemere dva gramy kurkumy denne. A práve tomuto faktu vďačia podľa výskumníkov za niekoľkonásobne nižší výskyt civilizačných ochorení v porovnaní s európskymi krajinami, kde sa priemerná denná spotreba kurkumy ráta na pár miligramov. Čo robí podľa nich toto korenie takým výnimočným? Jeho nezvyčajná protizápalová a antioxidačná aktivita!

Kľúčová účinná látka – kurkumín

Farmakologické účinky kurkumy sú pozoruhodné – máloktorá rastlina sa môže pochváliť takým širokým spektrom pozitívnych vplyvov na zdravie. Za priam neuveriteľné liečivé vlastnosti tejto kľúčovej ingrediencie mnohých pokrmov zodpovedá unikátna účinná látka, kurkumín, najznámejší kurkuminoid, obsiahnutý v kurkume (kurkuminoidy sú oranžovo-žlté pigmenty, ktoré sa zaraďujú do skupiny polyfenolov a patria medzi najsilnejšie antioxidanty). Táto účinná substancia dostala od prírody do vienka výnimočný dar – nezvyčajnú silu, vďaka ktorej dokáže pozastaviť v tele škodlivé chemické procesy a schopnosť rozlíšiť rakovinovú bunku od bunky zdravej. Veľmi dôležitou súčasťou pre lepšie vstrebávanie kurkumy do krvi je prídavok extraktu z čierneho korenia v správnom pomere.

Účinky kurkumy pravej na zdravie
  • Prírodná alternatíva liekov proti zápalu
  • Ovplyvňuje pozitívne procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov a reumatoidnej artritíde
  • Pôsobí tiež proti zápalom žalúdka a tenkého čreva, znižuje tvorbu žalúdočných vredov
  • Ako antioxidant je kurkuma priamo zodpovedná za ochranu pečene a dokáže jej pomôcť pri chronických problémoch, priaznivo tiež ovplyvňuje liečbu pečene pri jej toxickom poškodení
  • Ochorenia srdca a ciev – tento antioxidant do skupiny látok potláčajúcich vznik srdcovo-cievnych ochorení, mozgovej porážky a hlbokej žilovej trombózy tou najprirodzenejšou cestou
  • Ochrana buniek pred deštrukciou, použila s výbornými výsledkami pri rakovine hrubého čreva a prostaty
  • Veľmi účinne chráni bunky mozgu pred degeneráciou a vznikom Alzheimerovej choroby
  • Odstraňuje škody vyvolané voľnými radikálmi, napríklad spalinami z cigaretového dymu

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.