Tetra extrakt – Škorica

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt zo Škorice (2,5%/375mg) v MCT – C8 oleji

Škorica (Cinnamomum aromaticum)

Škorica má vplyv na tráviaci komfort, žalúdok, chuť do jedla a napomáha tiež pri ťažkostiach s plynatosťou. Je odporúčaná pre podporu respiračného a kardiovaskulárneho zdravia, podporuje cirkuláciu krvi, normalizuje hladinu cukru v krvi, znižuje niekoľko najbežnejších rizikových faktorov srdcových chorôb, včítane vysokých hladín cholesterolu a triglyceridov, bráni vzniku kandidy v zažívacom trakte.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Škorica a jej terapeutické účinky

Škorica je veľmi chutné korenie, ktoré je cenené pre svoje liečivé vlastnosti už tisíce rokov v tradičnej ájurvédskej a čínskej medicíne. Moderná veda teraz len potvrdila to, čo ľudia vedia už celé veky. Škorica obsahuje hlavne zložku cinnamaldehyd, antioxidanty – flavonoidy, ďalej obsahuje sacharity, tuk, vlákninu, bielkoviny, vodu, vitamíny A, B, C, E a K, z minerálnych látok obsahuje vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok.

Účinky škorice na zdravie
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi – Snáď najsľubnejší výskum zameraný na zdravotné prínosy škorice súvisí s cukrovkou II. typu. Aj keď neexistuje žiadny liek pre toto metabolické ochorenie, škorica môže byť dôležitým nástrojom na zvládnutie jeho symptómov.
  • Pomáha zmierňovať zápal – Antioxidanty v škorici pomáhajú zmierniť zápal a tým pomáhajú znížiť riziko srdcových chorôb, rakoviny, kognitívneho poklesu a ďalších. Vedci identifikovali mnoho rôznych druhov flavonoidov v škorici, z ktorých všetky sú vysoko účinné v boji proti nebezpečným úrovniam zápalu v tele.
  • Udržuje zdravé srdce – Škorica znižuje niekoľko najbežnejších rizikových faktorov srdcových chorôb, vrátane vysokých hladín cholesterolu a triglyceridov. Dokázalo sa tiež, že škorica znižuje vysoký krvný tlak, čo je ďalší rizikový faktor pre srdcové choroby alebo mozgovú príhodu.
  • Bráni vzniku kandidy v zažívacom trakte – Silné protiplesňové vlastnosti v škorici by mohli byť účinné pri liečbe a prevencii rastu kandidy v zažívacom trakte. Dokázalo sa, že škorica znižuje množstvo nebezpečnej kandidaalbicans, čo sú kvasinky, ktoré spôsobujú prerastanie kandidy a môžu spôsobiť celý rad tráviacich a autoimunitných problémov.
  • Podporuje imunitu
  • Prospieva ústnej hygiene

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Cukrovka


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.