Tetra extrakt – Rumančeka kamilkového v pastovanom mede

12.00  s DPH

Na sklade

Pastovaný terapeutický med s Rumančekom kamilkovým (Matricaria chamomilla)

Rumanček (Matricaria chamomilla) je prírodná bylina s veľmi rozsiahlymi liečivými vlastnosťami. Jeho liečivé účinky sú preukázateľné pri liečbe mnohých chorôb a zdravotných ťažkostí. Zbavuje organizmus jedovatých látok a má protizápalové účinky.

Popis

Pastovaný terapeutický med s Rumančekom kamilkovým (Matricaria chamomilla)

Extrakty vyrobené metódou tetra extrakcie sú vysoko koncentrované, preto ich mnohokrát nie je možné konzumovať v čistej forme. Aby boli pre ľudský organizmus dostupné terapeutické účinky extraktov, rozpúšťajú sa v rôznych nosičoch (napríklad olejoch či alkohole). Správne pastovaný med sa dá použiť aj ako nosič extraktov – takéto medy sa nazývajú terapeutické.

Rumanček je prírodná bylina s veľmi rozsiahlymi liečivými vlastnosťami. Jeho liečivé účinky sú preukázateľné pri liečbe mnohých chorôb a zdravotných ťažkostí. Zbavuje organizmus jedovatých látok a má protizápalové účinky. Kvety harmančeka obsahujú flavonoidy, ktoré hrajú hlavnú úlohu pri spomínaných protizápalových účinkoch. Ďalej obsahujú silice s liečivými a dezinfekčnými účinkami. Rumanček takisto ničí baktérie a jedovaté látky v našom organizme.

Účinky rumančeka kamilkového ako liečivej rastliny na rôzne ochorenia:
 • zápaly priedušiek, astma, nádcha, nádcha, chrípka
 • infekcie zažívacieho traktu, koliky, zažívacie ťažkosti
 • parazity, žalúdočné vredy, zápaly obličiek, žltačka
 • zápaly maternice, menštruačné problémy, zápaly konečníka
 • závraty, bolesti hlavy, nespavosť, migréna, epilepsia, reumatizmus
 • bolesti zubov, kŕče, tumory, lupiny ▪ opuchy, popáleniny, omrzliny, krvácanie, hemoroidy
S čím všetkým ešte rumanček kamilkový môže pomôcť?
 • zvyšuje počet srdcových sťahov a rozširuje cievy hlavného mozgu
 • pôsobí upokojujúco
 • pri zápale čelových dutín, očných spojiviek
 • pri kožných nádoroch a vredoch
 • účinná je pri reume a seknutí v krížoch
 • pomáha pri bolestiach zubov
Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu:

S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.

Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku.

Nápoj z terapeutického medu: čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešať v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridať niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.

Ďalšie informácie

Balenie:

220 g


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.