Tetra extrakt – Nechtík

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z vňate Nechtíka lekárskeho (1,5%/225mg) v MTC – C8 oleji

Nechtík lekársky (Calendula officinalis)

Posilňuje zrak, má výrazné protinádorové pôsobnie a má protizápalové účinky (zápaly v tráviacom trakte). Pomáha problémovej, nepravidelnej a silnej menštruácii. Podporuje činnosť pečene, žlčníka, obličiek a zlepšuje činnosť srdca. Používa sa ako obklad na hojenie rán, preležaniny a zápaly kože.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Nechtík lekársky (Calendula officinalis)

Mnohí z nás poznajú túto bylinku ako letničku v okrasných záhradkách. Musíme však skonštatovať, že je to jedna z najlepších liečivých byliniek. Obsahuje totiž rastlinné farbivo lykopén, výskum ktorého dokázal, že znižuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny prostaty u mužov až o 45%. Okrem toho sú to vitamíny, xantofyly, polysacharidy, saponíny, terpenoidy, kumaríny, mastné a éterické oleje atď.

Čaj z kvietka rastlinky je možné použiť aj na vonkajšie poranenia, alebo plesňové ochorenia pokožky a hemoroidy. Masť pomáha pri vonkajších problémoch ako sú ťažko sa hojace rany, vredy, opuchy. Náš extrakt možno používať vnútorne, ale aj na vonkajšie problémy, alebo mykózy. Možno ním kloktať pri aftoch v ústach, problémoch s ďasnami, paradentóze, bolestiach v hrdle, ale aj pri angíne.

Ďalšie benefity nechtíka lekárskeho
  • Pri zápalových ochoreniach čriev
  • Podporuje tvorbu kolagénu a tým prispieva k hojeniu rán.
  • Protizápalové látky v nechtíku ako sú triterpenoidy, saponíny, flavonoidy a polysacharidy zlepšujú hojenie rôznych poranení pokožky, vykazujúce dlhotrvajúce zápaly.
  • Pôsobí proti mikróbom a revitalizuje tkanivo, keďže má schopnosť zlepšiť tvorbu krvných kapilár. Tieto procesy môžu urýchliť úľavu od bolesti, opuchu a celkového nepohodlia v okolí rany.
  • Má žlčotvorný účinok
  • Zosilňuje činnosť srdca a znižuje krvný tlak
  • Zmierňuje horúčky a pomáha vykašliavať hlieny

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.