Tetra extrakt – Borovice lesnej v pastovanom mede

12.00  s DPH

Na sklade

Pastovaný terapeutický med s Borovicou lesnou (Pinus sylvestris)

Borovica lesná (Pinus sylvestris) je bohaté predovšetkým na vitamín C, vitamínu A aj rozličných karotenoidov. Má antimikrobiálne, antibakteriálne, dezinfekčné aj protizápalové účinky. Ihličie z borovice je rovnako charakteristické svojimi silnými antioxidačnými vlastnosťami. Blahodarný vplyv má najmä na celú dýchaciu sústavu. Upokojuje podráždenú sliznicu a napomáha odstraňovať hlieny aj kašeľ a nádchu.

Popis

Pastovaný terapeutický med s Borovicou lesnou (Pinus sylvestris)

Extrakty vyrobené metódou tetra extrakcie sú vysoko koncentrované, preto ich mnohokrát nie je možné konzumovať v čistej forme. Aby boli pre ľudský organizmus dostupné terapeutické účinky extraktov, rozpúšťajú sa v rôznych nosičoch (napríklad olejoch či alkohole). Správne pastovaný med sa dá použiť aj ako nosič extraktov – takéto medy sa nazývajú terapeutické.

Borovicové ihličie je bohaté predovšetkým na vitamín C, vitamínu A aj rozličných karotenoidov. Má antimikrobiálne, antibakteriálne, dezinfekčné aj protizápalové účinky. Ihličie z borovice je rovnako charakteristické svojimi silnými antioxidačnými vlastnosťami. Blahodarný vplyv má najmä na celú dýchaciu sústavu. Upokojuje podráždenú sliznicu a napomáha odstraňovať hlieny aj kašeľ a nádchu. Používa sa tiež pri horúčke a na posilnenie imunitného systému. Vďaka svojim účinným látkam má vplyv na zvyšovanie počtu červených krviniek, je výborným pomocníkom pre ľudí, ktorých trápi chudokrvnosť. Okrem toho zlepšuje krvný obeh, znižuje zápaly a zmierňuje bolesti aj opuchy.

S čím všetkým borovicové ihličie môže pomôcť?
 • starý liek na nespavosť a poruchy spánku
 • lieči zápaly hrdla
 • znižuje vysoký krvný tlak, zlepšuje krvný obeh
 • posilní imunitu
 • lieči reumatické, kĺbové bolesti, artrózu boľavé svaly
 • zlepšuje zrak
 • výborný pre krásne vlasy, vplyv na zbavenie sa lupín
 • udržiava zdravú pokožku
 • bojuje proti plesniam
 • spomaľuje starnutie
 • pomáha pri problémoch s dýchaním
 • antibakteriálny účinok
Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu :

S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.

Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku.

Nápoj z terapeutického medu: čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešať v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridať niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.

Ďalšie informácie

Balenie:

220 g

Účinné na:

Upokojujúce účinky


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.