Tetra extrakt – Kurkumy a čierneho korenia v pastovanom mede

12.00  s DPH

Na sklade

Pastovaný terapeutický med s Kurkumou obyčajnou a čiernym korením (Curcuma longa, Piper nigrum)

Kľúčová účinná látka – kurkumín.  Farmakologické účinky kurkumy sú pozoruhodné – máloktorá rastlina sa môže pochváliť takým širokým spektrom pozitívnych vplyvov na zdravie.

Popis

Pastovaný terapeutický med s Kurkumou obyčajnou, čiernym korením (Curcuma longa, Piper nigrum) a jeho účinky

Extrakty vyrobené metódou tetra extrakcie sú vysoko koncentrované, preto ich mnohokrát nie je možné konzumovať v čistej forme. Aby boli pre ľudský organizmus dostupné terapeutické účinky extraktov, rozpúšťajú sa v rôznych nosičoch (napríklad olejoch či alkohole). Správne pastovaný med sa dá použiť aj ako nosič extraktov – takéto medy sa nazývajú terapeutické.

Kľúčová účinná látka – kurkumín.  Farmakologické účinky kurkumy sú pozoruhodné – máloktorá rastlina sa môže pochváliť takým širokým spektrom pozitívnych vplyvov na zdravie. Za priam neuveriteľné liečivé vlastnosti tejto kľúčovej ingrediencie mnohých pokrmov zodpovedá unikátna účinná látka, kurkumín, najznámejší kurkuminoid, obsiahnutý v kurkume (kurkuminoidy sú oranžovo-žlté pigmenty, ktoré sa zaraďujú do skupiny polyfenolov a patria medzi najsilnejšie antioxidanty). Táto účinná substancia dostala od prírody do vienka výnimočný dar – nezvyčajnú silu, vďaka ktorej dokáže pozastaviť v tele škodlivé chemické procesy a schopnosť rozlíšiť rakovinovú bunku od bunky zdravej. Veľmi dôležitou súčasťou pre lepšie vstrebávanie kurkumy do krvi je prídavok extraktu z čierneho korenia v správnom pomere.

Účinky kurkumy pravej na zdravie:
  • prírodná alternatíva liekov proti zápalu
  • ovplyvňuje pozitívne procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov a reumatoidnej artritíde
  • pôsobí tiež proti zápalom žalúdka a tenkého čreva, znižuje tvorbu žalúdočných vredov
  • ako antioxidant je kurkuma priamo zodpovedná za ochranu pečene a dokáže jej pomôcť pri chronických problémoch, priaznivo tiež ovplyvňuje liečbu pečene pri jej toxickom poškodení
  • ochorenia srdca a ciev – tento antioxidant do skupiny látok potláčajúcich vznik srdcovocievnych ochorení, mozgovej porážky a hlbokej žilovej trombózy tou najprirodzenejšou cestou
  • ochrana buniek pred deštrukciou, použila s výbornými výsledkami pri rakovine hrubého čreva a prostaty
  • veľmi účinne chráni bunky mozgu pred degeneráciou a vznikom Alzheimerovej choroby
  • odstraňuje škody vyvolané voľnými radikálmi, napríklad spalinami z cigaretového dymu
Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu:

S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.

Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku.

Nápoj z terapeutického medu: čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešať v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridať niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.

Ďalšie informácie

Balenie:

220g


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.