Tetra extrakt – Alchemilka

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z vňate Alchemilky (1,5 % / 225 mg) v MCT – C8 oleji

Alchemilka obyčajná (Alchemilla vulgaris)

Je to zázračný liek pre ženy. Pomáha pri bolestivej menštruácii, ale aj pri chorobách pečene, obličiek, angíne, laryngitíde, kŕčoch tráviaceho aparátu a hnačkách. Pomáha v období klimaktéria a pri chronických zápaloch vaječníkov.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Alchemilka obyčajná (Alchemilla vulgaris)

Zaujímavosťou tejto rastlinky je to, že ju nenájdete na znečistených miestach. Je charakteristická tvarom svojich listov, pripomínajúcich ženskú sukňu a to akoby ju predurčilo byť nápomocnou predovšetkým ženám, hoci pomoc mužom a deťom nie je tiež zanedbateľná.

Medzi jej výrazné zdravotné účinky možno zaradiť
  • Uľahčenie hojenia rán najmä po pôrode.
  • Zmierňuje tráviace ťažkosti a zlepšuje mikroflóru v črevách, uľavuje pri hnačkách a kolikách
  • Je záchranou pri silnej a bolestivej menštruácii, pretože tlmí kŕče, dokáže výrazne pomôcť pri popôrodných problémoch, pretože je bohatá na éterické oleje, organické kyseliny, silice, triesloviny a flavonoidy. Ďalším benefitom je úprava menštruačného cyklu, zhoršenej funkcii vaječníkov, čim môže zvýšiť šancu na počatie. Účinná je aj pri zápalových ochoreniach vagíny, podbruška. Podporuje svalstvo maternice, ale v tehotenstve treba opatrne užívať alchemilku, pretože môže spôsobiť predčasné sťahy maternice.
  • Alchemilka pri menopauze v prípade ak vás trápia nevoľnosti, stabilizuje aj ďalšie prejavy menopauzy – nadmerné krvácanie, psychickú nerovnováhu v tomto období, takže netreba šetriť množstvom alchemilkového čaju.
  • Je výborná na afty a krvácajúce ďasná (aj po vytrhnutí zubu).
  • Pôsobí protizápalovo a antimikoticky
  • Je silným antioxidantom
  • Dokáže pomáhať pri liečba obličiek a pečene
  • Podporuje metabolizmus a správnu funkciu svalstva
  • Pomáha pri angíne, laryngitíde a prechladnutí

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Menopauza, Menzes


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.