Tetra extrakt – Zázvor

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z koreňa Zázvoru lekárskeho (2,5%/375mg) v MCT – C8 oleji

Zázvor lekársky (Zingiber officiale)

Má silné protizápalové účinky, vie uľaviť od všetkých typov nevoľností, zmierňuje bolesť, príznaky chrípky, znižuje horúčky, uvoľňuje dýchacie cesty. Má analgetické účinky. Detoxikuje organizmus a pomáha pri trávení. Má hrejivý a povzbudzujúci účinok, zlepšuje prekrvenie najmä v rukách a nohách.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Zázvor lekársky (Zingiber officiale)

Zázvor je už po celé stáročia, ak nie tisícročia, známy svojou schopnosťou uľaviť od všetkých typov nevoľností, vrátane tehotenskej, bráni vzniku menštruačným kŕčom. Má silné protizápalové účinky, preto je tak obľúbeným a účinným liekom pri prechladnutiach a virózach. Taktiež podporuje krvný obeh. Zázvor patrí medzi najzdravšie (a najchutnejšie) korenia na planéte. Je bohatý na živiny a bioaktívne zlúčeniny, ktoré majú prínos pre vaše telo i mozog. Zázvor bol tiež jedným z prvých korenín vyvážaných z Ázie, prichádzajúcich do Európy a používali ho starí Gréci a Rimania. Jedinečná vôňa a chuť zázvoru pochádza z prírodných olejov, z ktorých najdôležitejší je gingerol. Zázvor v 100 g obsahuje 80 kalórií, 1 g tukov, 18 g sacharidov (z toho 2 g cukry), 2 g vlákniny a 2 g bielkovín. Ďalej obsahuje samozrejme gingerol a kapsaicín, vitamín B1-tiamín, B2-ribofllavín, B3-niacín, B5-kyselinu pantoténovú, B6-pyridoxín, B9-kyselinu listovú, vitamín C a E, z minerálnych látok obsahuje horčík, mangán, draslík, železo, fosfor, zinok, vápnik, sodík, selén.

Účinky zázvoru lekárskeho na zdravie
 • Zlepšuje prekrvenie, najmä v rukách a v nohách
 • Zmierňuje bolesť pri artritíde, reume, svalových zraneniach
 • Podporí potenie, zníži horúčku a zmierni príznaky chrípky, uvoľňuje tiež dýchacie cesty
 • Má silné protizápalové vlastnosti
 • Pôsobí proti nevoľnosti, vrátane tehotenskej a cestovnej
 • Pomáha riediť hustú krv
 • Znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu
 • Obsahuje antioxidanty, ktoré pôsobia preventívne voči niektorým formám rakoviny
 • Stimuluje činnosť pečene, vylučovanie škodlivých toxínov a odpadu z tela
 • Zmierňuje tráviace ťažkosti, znižuje plynatosť, urýchľuje trávenie a upokojuje tráviaci systém
 • Zmierňuje bolesť zubov, bráni vzniku menštruačným kŕčom

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Cholesterol


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.