Tetra extrakt – Mäta kučeravá

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z vňate Mäty kučeravej (1,5%/225mg) v MCT – C8 oleji

Mäta kučeravá (Mentha Spicata)

Mäta kučeravá má schopnosť normalizovať činnosť tráviacej sústavy a čriev, pomáha pri trávení a žalúdočných problémoch, zvyšuje vylučovanie žlče, potláča bolesti spôsobené podráždeným žlčníkom a žlčovými kameňmi. Uvoľňuje kŕče, pomáha pri nevoľnosti, zastavuje zvracanie. Priaznivo pôsobí na činnosť štítnej žľazy.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Mäta kučeravá (Mentha Spicata)

Je to statná liečivá rastlina charakteristická vysokým obsahom silíc. Silice (éterické alebo esenciálne oleje, oleáaetherea) sú prchavé, vo vode nerozpustné, olejovité látky alebo zmesi látok, často sú vonné a majú pálčivú chuť. Najvýznamnejšie z obsiahnutých silíc je okrem mentholukarvón, ktorý sa okrem mäty vyskytuje aj v rasci. Aromatické listy mäty majú neobyčajne chladivý účinok na náš organizmus a pomáhajú odvádzať z neho teplo. Je úplne jedno, či si dáte šálku horúceho či studeného mätového čaju, limonádu, alebo nanesiete rastlinný olej resp. masť priamo na vašu pokožku.

Účinky mäty kučeravej na zdravie
  • trávenie a žalúdočné problémy
  • podporí chuť do jedla a uľahčí trávenie
  • výplachy ústnej dutiny a potlačenie nepríjemného zápachu z úst
  • herpes ošetrený v počiatočnej fáze neprepukne v plnej miere
  • stimuluje činnosť mozgu
  • uvoľňuje kŕče, zlepšuje nevoľnosť, zastavuje zvracanie, lieči nadúvanie, pomáha pri nechutenstve. vylučovanie žlče, potláča bolesti spôsobené podráždeným žlčníkom a žlčovými kameňmi
  • pri prechladnutí, kašli, zápale prinosových dutín, zápale priedušiek a horúčke
  • posilňuje nervovú sústavu a má mierne afrodiziakálne účinky
  • je silno osviežujúca, pôsobí protizápalovo, má schopnosť tonizovať pleť a sťahovať póry
  • je veľmi vhodná najmä v letnom období, upokojuje slnkom spálenú pokožku, veľmi sa cení aj pri nadmernom potení

Ako zaujímavosť je možné na záver uviesť, že latinské meno Mentha je podľa gréckej mytológie odvodené od mena bájnej nymfy Minthe, ktorá bola premenená do podoby voňajúcej rastliny – mäty. Aj to naznačuje, že obsahuje fytoestrogény dôležité pre hormonálnu rovnováhu u žien.

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Upokojujúce účinky


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.