Tetra extrakt – Oregano

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z vňate Pamajoránu obyčajného (1,5%/225mg) v MTC – C8 oleji

Oregano (Origanum vulgare)

Pamajorán obyčajný – Oregano je považované za najúčinnejšie prírodné antibiotikum, účinkuje proti všetkým druhom plesňových infekcií, používa sa proti zvracaniu, hnačkám, horúčke a kožným problémom. Dokáže obnoviť bakteriálne prostredie v črevách, takže sa môžete zbaviť parazitov a dokonca aj rakoviny.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Oregáno – Pamajorán obyčajný (Origanum vulgare)

Táto výrazne voňavá medonosná rastlina rastie na slnečných lúkach, ale nájsť ju možno aj v záhradkách. Pomaly sa udomácňuje aj v našich kuchyniach, ale ako prísada do jedál je veľmi typická pre stredomorskú a francúzsku kuchyňu.

Ako liečivá bylinka je veľmi všestranná a možno ju použiť ako na vnútorné použitie tak aj na vonkajšie.

Zdravotné benefity Oregána
  • Na vnútorné použitie pri prechladnutí, pri zápaloch dýchacích ciest a prínosových dutín.
  • Mierni suchý kašeľ, ktorý je dráždivý bez hlienu.
  • Zlepšuje chuť do jedla , uvoľňuje kŕče, žalúdočné aj črevné
  • Má preukázateľné účinky na ukľudnenie nervovej sústavy, pri poruchách spánku, zlepšuje náladu a môže byť formou antidepresíva.
  • Mierni menštruačné kŕče a ťažkosti s vynechaním menštruácie a v klimaktériu
  • Na vonkajšie použitie vo forme kúpeľa na regeneráciu.
  • Ako kloktadlo pri zápalepriamo v ústnej dutine, zápale ďasna, bolestiach v krku.
  • Obklady možno použiť na zle hojace sa rany
  • V tehotenstve by sa jeho používanie malo čiastočne obmedziť, pretože blokuje účinok hormónu progesterón a v raných fázach tehotenstva môže byť rizikovým faktorom pre potrat.

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Menzes


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.