Tetra extrakt – Mäty kučeravej v pastovanom mede

12.00  s DPH

Na sklade

Pastovaný terapeutický med s Mätou kučeravou (Mentha spikata)

Mäta kučeravá (Mentha spikata) je silno osviežujúca, pôsobí protizápalovo, má schopnosť tonizovať pleť a sťahovať póry. Je veľmi vhodná najmä v letnom období, upokojuje slnkom spálenú pokožku, veľmi sa cení aj pri nadmernom potení. Obsahuje fytoestrogény dôležité pre hormonálnu rovnováhu u žien.

Popis

Pastovaný terapeutický med s Mätou kučeravou (Mentha spikata)

Extrakty vyrobené metódou tetra extrakcie sú vysoko koncentrované, preto ich mnohokrát nie je možné konzumovať v čistej forme. Aby boli pre ľudský organizmus dostupné terapeutické účinky extraktov, rozpúšťajú sa v rôznych nosičoch (napríklad olejoch či alkohole). Správne pastovaný med sa dá použiť aj ako nosič extraktov – takéto medy sa nazývajú terapeutické.

Je to statná liečivá rastlina charakteristická vysokým obsahom silíc. Silice (éterické alebo esenciálne oleje, oleá aetherea) sú prchavé, vo vode nerozpustné, olejovité látky alebo zmesi látok, často sú vonné a majú pálčivú chuť. Najvýznamnejšia z obsiahnutých silíc je menthol karvón, ktorý sa okrem mäty vyskytuje aj v rasci. Aromatické listy mäty majú neobyčajne chladivý účinok na náš organizmus a pomáhajú odvádzať z neho teplo. Je úplne jedno, či si dáte šálku horúceho či studeného mätového čaju, limonádu, alebo nanesiete rastlinný olej resp. masť priamo na vašu pokožku.

Účinky mäty kučeravej na zdravie:
  • trávenie a žalúdočné problémy
  • podporuje chuť do jedla a uľahčuje trávenie
  • výplachy ústnej dutiny a potlačenie nepríjemného zápachu z úst
  • herpes ošetrený v počiatočnej fáze neprepukne v plnej miere
  • stimuluje činnosť mozgu
  • uvoľňuje kŕče, zlepšuje nevoľnosť, zastavuje zvracanie, lieči nadúvanie, pomáha pri nechutenstve vylučovanie žlče, potláča bolesti spôsobené podráždeným žlčníkom a žlčovými kameňmi
  • pri prechladnutí, kašli, zápale prínosových dutín, zápale priedušiek a horúčke
  • posilňuje nervovú sústavu a má mierne afrodiziakálne účinky.

Je silno osviežujúca, pôsobí protizápalovo, má schopnosť tonizovať pleť a sťahovať póry. Je veľmi vhodná najmä v letnom období, upokojuje slnkom spálenú pokožku, veľmi sa cení aj pri nadmernom potení. Obsahuje fytoestrogény dôležité pre hormonálnu rovnováhu u žien.

Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu:

S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.

Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku.

Nápoj z terapeutického medu: čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešať v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridať niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.

Ďalšie informácie

Balenie:

220 g

Účinné na:

Upokojujúce účinky


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.