Tetra extrakt – Klinček

25.00  s DPH

Na sklade

Tetra extrakt z plodov Klinčekovca voňavého (20%/3000mg) v MTC – C8 oleji

Klinčekovec voňavý – (Syzygium aromaticum)

Klinček je výrazné antiseptikum, blokuje rast baktérií vrátane streptokokov a stafylokokov, brzdí rast plesní a má protivírusové účinky. Pôsobí aj na vajíčka parazitov. Tlmí nutkanie na zvracanie. V stomatológii lokálne znecitlivuje a tým znižuje bolestivosť zubného nervu, je účinný pri aftoch a ústnych zápaloch. Pôsobí na nehojace sa rany.

Pred použitím produktu je nutné extrakt dôkladne pretrepať.

Popis

Klinčekovec voňavý (Syzygium aromaticum)

Klinčeky sú aromatické puky stromu klinčekovca voňavého. Hoci pochádza až z Indonézskych Maluckých ostrovov, udomácnil sa aj u nás a používa sa ako bežné korenie. Klinčeky obsahujú mimoriadne zaujímavú zlúčeninu eugenol (tá sa mimochodom roky pridáva do Alpy a Lesany, pomocníkom pri bolestiach kĺbov, na ktoré nedali dopustiť naše staré mamy).

Sú bohaté na éterické oleje, vlákninu, vitamíny C,E a K a obsahujú nezanedbateľné množstvo minerálnych látok. Za spomenutie stojí mangán, vápnik a horčík.

Účinky klinčekovca voňavého na zdravie
  • Pomáhajú pri znižovaní zápalu – Eugenol v klinčekoch funguje ako silné protizápalové činidlo najmä v hrdle a ústnej dutine. Pri dennom užívaní sa zistila znížená hladina špecifického prozápalového cytokínu iba za sedem dní. Zníženie týchto cytokínov môže významne znížiť pravdepodobnosť artritídy a bolesti kĺbov.
  • Môžu zabrániť vzniku rakoviny a vyvolať smrť rakovinových buniek opäť vďaka eugenolu a to najmä rakoviny pažeráka a prsníka. Pol lyžičky mletých klinčekov obsahuje viac antioxidantov ako pol šálky čučoriedok.
  • Zmierňujú bolesť zubov, pretože eugenol je anestetikum a má antibakteriálne vlastnosti. Stačí si potrieť zuby olejčekom. Účinne tlmí zápach z úst.
  • Majú miesto aj pri liečbe cukrovky, pretože sa zistilo, že vďaka obsahu zlúčeniny nigericín, ktorá zlepšuje vylučovanie inzulínu, môžu udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.
  • Upokojujú dýchacie cesty, takže ich možno využívať aj pri liečbe bronchitídy, nachladnutí a kašli. Pôsobia protizápalovo, možno olej z nich jednoducho vmasírovať do hrude, dutín a dokonca aj do nosa, čím otvoria dýchacie cesty a poskytnú úľavu.

Ďalšie informácie

Balenie:

15 ml

Účinné na:

Cukrovka, Rakovina


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.