Tetra extrakt – Zázvoru lekárskeho v pastovanom mede

12.00  s DPH

Na sklade

Pastovaný terapeutický med so Zázvorom lekárskym (Zingiber officiale)

Zázvor je už po celé stáročia, ak nie tisícročia, známy svojou schopnosťou uľaviť od všetkých typov nevoľností, vrátane tehotenskej, bráni vzniku menštruačným kŕčom. Má silné protizápalové účinky, preto je tak obľúbeným a účinným liekom pri prechladnutiach a virózach.

Popis

Pastovaný terapeutický med so Zázvorom lekárskym (Zingiber officiale)

Extrakty vyrobené metódou tetra extrakcie sú vysoko koncentrované, preto ich mnohokrát nie je možné konzumovať v čistej forme. Aby boli pre ľudský organizmus dostupné terapeutické účinky extraktov, rozpúšťajú sa v rôznych nosičoch (napríklad olejoch či alkohole). Správne pastovaný med sa dá použiť aj ako nosič extraktov – takéto medy sa nazývajú terapeutické.

Zázvor je už po celé stáročia, ak nie tisícročia, známy svojou schopnosťou uľaviť od všetkých typov nevoľností, vrátane tehotenskej, bráni vzniku menštruačným kŕčom. Má silné protizápalové účinky, preto je tak obľúbeným a účinným liekom pri prechladnutiach a virózach. Taktiež podporuje krvný obeh. Je bohatý na živiny a bioaktívne zlúčeniny, ktoré majú prínos pre telo i mozog. Jedinečná vôňa a chuť zázvoru pochádza z prírodných olejov, z ktorých najdôležitejší je gingerol. Zázvor v 100 g obsahuje 80 kalórií, 1 g tukov, 18 g sacharidov (z toho 2 g cukry), 2 g vlákniny a 2 g bielkovín. Ďalej obsahuje samozrejme gingerol a kapsaicín, vitamín B1-tiamín, B2-ribofllavín, B3-niacín, B5-kyselinu pantoténovú, B6-pyridoxín, B9-kyselinu listovú, vitamín C a E, z minerálnych látok obsahuje horčík, mangán, draslík, železo, fosfor, zinok, vápnik, sodík, selén.

Účinky zázvoru lekárskeho na zdravie:
 • má hrejivý a povzbudzujúci účinok
 • zlepšuje prekrvenie, najmä v rukách a v nohách
 • zmierňuje bolesť pri artritíde, reume, svalových zraneniach
 • podporuje potenie, zníži horúčku a zmierni príznaky chrípky, uvoľňuje tiež dýchacie cesty
 • má silné protizápalové vlastnosti
 • pôsobí proti nevoľnosti, vrátane tehotenskej a cestovnej
 • pomáha riediť hustú krv
 • znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu
 • obsahuje antioxidanty, ktoré pôsobia preventívne voči niektorým formám rakoviny
 • stimuluje činnosť pečene, vylučovanie škodlivých toxínov a odpadu z tela
 • zmierňuje tráviace ťažkosti, znižuje plynatosť, urýchľuje trávenie a upokojuje tráviaci systém
 • zmierňuje bolesť zubov, bráni vzniku menštruačným kŕčom
Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu:

S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.

Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku medu.

Môžete si pripraviť aj nápoj tak, že čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešate v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridáte niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.

Ďalšie informácie

Balenie:

220 g

Účinné na:

Cholesterol


Dôležité informácie (extrakty):
Denná doporučená dávka sa nesmie prekročiť. Majte na pamäti, že užívate koncentrovaný bylinný preparát. Ľudia precitlivelí a alergickí na rôzne zložky potravy, by mali k užívaniu našich produktov pristupovať obozretne, prípadne sa poradiť so svojim lekárom.
Napriek tomu, že je na kvapkách informácia, “vydržia” 42 dní, užívame ich 42 dní a viac pri chronických a autoimúnnych ochoreniach – napr. reumatoidná artritída, artróza, zápal čriev, lupienka, ekzémy atď. Pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie, zápal hrdla a podobne, užívame od 3-10 dní, podľa potreby. Nie je podmienkou, využívať celé balenie. Najviac je možné kombinovať 3 druhy kvapiek.